سفر به جزیره کیش – Travel to Kish Island

با توجه به کمبود شدید اطلاعات گردشگری در مورد سفر به سواحل و جزایر خلیج فارس، تصمیم گرفتم نسبت به نگارش دو نوشته با موضوع راهنمای جامع سفر به جزایر زیبای کیش و قشم بصورت جداگانه اقدام کنم. هر دو نوشته بصورت مداوم بروزرسانی شده و با دریافت اطلاعات جدید یا تغییر شرایط یا بعضی اطلاع رسانی های خاص از سوی بازدیدکنندگان، نوشته ها ویرایش می شوند. شایان ذکر است هر دو نوشته در دو بخش فارسی و انگلیسی جهت استفاده کلیه علاقمندان تهیه شده اند. همانند همیشه، هرگونه انتشار و استفاده غیرتجاری با ذکر و لینک به منبع کاملا مجاز و قابل توصیه است.

سفر به کیش

راه های دسترسی :

زمینی :

مقصد نهایی زمینی با توجه به مسیر دلخواه، یکی از شهرهای بندرلنگه، بندر چارک و بندر آفتاب است.

۱. تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، (جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک) یا ( فیروزکوه، قیر و کارزین، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک)

۲. اهواز، امیدیه یا ماهشهر، بندر دیلم، بندر گناوه، بوشهر، کنگان، عسلویه، بندر آفتاب یا بندر چارک

۳. بازرگان، ماکو، مرند، تبریز، بستان آباد، هشترود، زنجان، ابهر، بوئین زهرا، ساوه، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، (جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک) یا ( فیروزکوه، قیر و کارزین، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک)

هوایی :

۱. تهران : هواپیمایی های ایران ایر، کیش ایر و آتا، هواپیماهای مک دانل داگلاس ۸۲ و ۸۳ و فوکر ۱۰۰، حداقل ۷ پرواز در هر روز و جمعه ها بیش از ۱۰ پرواز، مدت پرواز ۱:۴۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به تهران (مهرآباد)،۱,۷۲۵,۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

۲. اصفهان : هواپیمایی ایران ایر، هواپیمای فوکر ۱۰۰، سه شنبه و جمعه ها، رفت از اصفهان ساعت ۱۹:۰۵ و برگشت ساعت ۲۱:۱۵ ،مدت پرواز ۱:۴۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به اصفهان ،۱,۲۸۰,۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

۳. اهواز : هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ و مک دانل داگلاس ۸۲، شنبه ها رفت ساعت ۸:۴۵ و برگشت ساعت ۱۱:۱۵، سه شنبه ها رفت ساعت ۸:۱۵ و برگشت ساعت ۱۰:۳۰، مدت پرواز ۱:۳۰ و بهای بلیط در مسیر کیش به اهواز ، ۱۳۶۵۰۰۰ ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد (زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

۴. شیراز : هواپیمایی های ایران ایرتور، آسمان، زاگرس، کیش ایر، هواپیماهای فوکر ۱۰۰ و MD82 و ATR72، بین ۲ تا ۱۰ پرواز در همه روزهای هفته، مدت پرواز ۱:۰۵ ساعت و بهای بلیط در مسیر کیش به شیراز ،۹۷۳۰۰۰  ریال برای بزرگسال و ۱۰% این مبلغ برای نوزاد(زیر ۲ سال) و ۵۰% برای کودک (۲ تا ۱۲ سال) می باشد.

۵. دبی : هواپیمایی کیش ایر، ایران ایر، ماهان، آسمان، امارات و بعضی هواپیمایی های خارجی، تقریبا ۶ پرواز در هر روز هفته، مدت پرواز ۴۵ دقیقه و بهای بلیط در مسیر کیش به دبی بعلت نوسان نرخ ارز ثابت نیست.

۶. شهرهای بندرعباس، مشهد، یزد، رشت، کرمان، ابوظبی و شارجه نیز با پروازهای کیش ایر، زاگرس، نفت و هواپیمایی های خارجی بصورت پراکنده و برنامه ریزی هفتگی به کیش پرواز رفت و برگشت دارند.

دریایی :

۱. بندرلنگه : بزودی …

۲. بندرچارک : دارای کشتی های مسافری کوچک (حدود ۱۰۰ نفره) و بزرگ (حدود ۲۰۰ نفره) است. کشتی های بزرگ دارای امکانات رفاهی کاملی شامل بوفه مواد غذایی، تجهیزات مناسب صوتی و تصویری،  وسایل سرمایش و گرمایش، دو راهروی عریض و بلند بین سه ردیف صندلی، یخچال، سرویس های بهداشتی جداگانه، محل نگهدای بار و وسایل اضافه، قسمت VIP و … هستند. کشتی های کوچک بوفه، یخچال، قسمت VIP و سرویس جداگانه نداشته و دارای یک راهرو کم عرض هستند ولی بقیه موارد مشابه کشتی های بزرگ است. کشتی های بزرگ تکان های کمتر و آرامش بیشتری دارند ولی در کشتی های کوچک نیز به سادگی می توان استراحت و خواب کوتاهی را تجربه کرد. زمان های حرکت حدود ۷ مرتبه در روز در ساعات حدود ۸ صبح الی ۵:۳۰ عصر با فواصل تقریبی ۲ ساعت می باشد. ممکن است ساعت های حرکت با توجه به مواج بودن دریا جابجا یا برنامه حرکت ساعت خاصی به کلی حذف شود. حتما چند روز قبل از سفر، برنامه پیش بینی ۳ و ۷ روزه هواشناسی جزیره کیش را برای اطلاع از مواج بودن دریا از طریق وب سایت … مطالعه و بررسی کنید. زمان طی مسیر از شروع حرکت تا پیاده شدن حدود ۱ ساعت و نیم (۹۰ دقیقه) می باشد. قیمت بلیط یک نفر مسافر بزرگسال برای هر دو نوع کشتی بزرگ و کوچک در تاریخ نگارش معادل ۱۵۰۰۰ تومان است. کودکان زیر ۵ سال نیازی به تهیه بلیط ندارند (طبق نوشته درج شده، تهیه بلیط برای مسافرین بالای ۲ سال سن ضروریست ولی در عمل نیازی به تهیه بلیط نیست). حمل ماشین و وسایل نقلیه سبک و سنگین نیز چندین بار در طول روز از طریق بندر چارک صورت می گیرد که مستلزم طی امور اداری و پرداخت هزینه های جداگانه برای مسافرین وسیله نقلیه مورد نظر است. هزینه انتقال هر ماشین سواری شخصی و راننده از بندر چارک به جزیره کیش در زمان نگارش معادل ۱۱۰ هزار تومان می باشد. در ضمن، تعویض پلاک ملی ضروری نبوده و می توان براحتی با پلاک ملی در کیش رفت و آمد نمود.

۳. بندر آفتاب : بزودی …

ویژگی های عمومی

کیش یکی از سرسبزترین جزایر خلیج فارس است . در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتاراز زمین های جزیره جنگل کاری شده است و با احداث و گسترش مکان های تفریحی، به انبوه درختان کاشته شده نیز افزوده می شود. گونه های عمده درختی کیش شامل : لور، کنار، کهور، ایرانی و پاکستانی، آکاسیا، کرت، اکالیپتوس و نخل می باشند. یکی از مهمترین حیوانات وحشی ساکن جزیره کیش آهوی ایرانی است که در پارک آهوان بصورت آزادانه زندگی می کند. انواع ماهی های خوراکی و ماهی های تزئینی زیبا و رنگارنگ، مرجان، صدف، دلفین، لاک پشت و … در آب های پیرامون جزیره یافت می شوند. مهم ترین جاذبه های گردشگری جزیره کیش عبارتند از کاریز یا شهر زیر زمینی (قنات)، شهر باستانی حریره، اسکله بزرگ تفریحی، پارک دلفین، باغ وحش، آکواریوم و باغ پرندگان، کشتی یونانی، پارک ساحلی مرجان، مجموعه تفریحی ورزشی مریم (بولینگ مریم)، ورزش های آبی از قبیل شنا، غواصی، جت اسکی و …، دوچرخه سواری دور جزیره، اسب سواری.

جاده کرانه دور تا دور جزیره کشیده شده است و می توان با طی بیشتر مناظر جزیره را مشاهده نمود. پیست دوچرخه سواری سبز رنگ مشترک آقایان و خانم ها طولی بیش از ۷۰ کیلومتر دارد و ایستگاه های اجاره دوچرخه، سه چرخه، موتورسیکلت های برقی، ربات های هوشمند دو چرخ و موارد مشابه تا چند ساعت بعد از نیمه شب نیز مشغول ارائه خدمات هستند. مجموعه ورزشی المپیک با انواع زمین های ورزشی، فوتبال، تنیس، استخر، والیبال، بسکتبال، شطرنج، اسکواش، و سایر مجموعه های ورزشی با انواع بازی های بیلیارد و بولینگ از جمله مکان های مناسب جهت ورزش کردن هستند. بازارهای کیش نیز جذابیتی خاص دارند و معمولا مسافران در طول روز دراین بازارها وقت خود را صرف می‌کنند و شب هنگام در کنار ساحل به دیدن مناظر طیبعی و زیبایی های دریا و ورزش های دریایی و دوچرخه سواری می پردازند. محیط آرام و بدون ترافیک کیش یک ویژگی دیگر این جزیره است بطوریکه هوا بدون آلودگی و کاملا پاک است. درجزیره کیش هیچ توقفی وجود ندارد و میادین و چهارراه‌ها فاقد چراغ قرمز توقف هستند ، به همین دلیل سیستم حمل و نقل در کیش روان و آرام است. در زمانی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می توان از این سوی جزیره به سوی دیگر رفت. استفاده از کمربند ایمنی، رعایت سرعت مجاز و علایم رانندگی در کیش لازم و اجباری است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود. بیشینه سرعت در خیابان های مرکزی کیش ۵۰ و ۶۰ و درخیابان های اطراف ۷۰ کیلومتر بر ساعت است. دستگاه های حمل و نقل عمومی عمدتا با سرعتی بین ۲۰ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند. خیابان ها و بلوارهای کیش به طرز زیبایی ساخته و با نخل‌های زینتی وگل های رنگارنگ تزیین شده اند.

آب و هوا

جزیره کیش دارای آب و هوایی گرمسیری و نیمه استوایی بوده و دمای هوا در زمستان به ۵ درجه و در تابستان تا ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. به جرأت می توان گفت جزیره کیش سرسبزترین جزیره و یکی از سبزترین شهرهای کشورهای حاشیه خلیج فارس است. بهترین فصل جهت استفاده همه جانبه از کلیه تفریحات، خدمات و جاذبه های جزیره کیش، فصل زمستان و بخصوص اواخر بهمن تا عید نوروز می باشد. در این بازه زمانی، جزیره کیش کاملا سبز و با طراوت بوده و بوی گل های موجود در خیابان و پارک ها در تمام شهر پیچیده است. استفاده از تفریحات خارج از ساحل به علت متعادل بودن دما در طی روز نیز بخوبی امکانپذیر بوده و همگان از پیاده روی و استفاده از هوای مطبوع جزیره لذت می برند. ورزش و تفریحات آبی نیز در این فصل قابل انجام بوده و موجب سرماخوردگی و بیماری نمی شود. هرچند در فصل بهار جذابیت و میزان استفاده از سواحل به مقدار قابل توجهی بیشتر است ولی هوای گرم تا حدی مانع استفاده مطلوب از خیابان های زیبا و امکانات تفریحی خارج از ساحل می شود.

تفریحات آبی

جت اسکی، پاراسیلینگ (پاراسل)، بنانا، شاتل، قایق های تندرو، اسکی روی آب، موج سواری، کایاک، غواصی، اسنورکلینگ و موارد دیگر از جمله تفریحات اصلی آبی موجود در سواحل اصلی جزیره کیش هستند.

مکان های گردشگری

شهر زیرزمینی کاریز : قنات کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از ۱۰۰۰۰ متر مربع وسعت دارد. با اجرای طرح توسعه نهایی، شهر زیر زمینی کاریز دارای غرفه هایی مانند صنایع دستی ایران و جهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس، گالری و فروشگاه های هنری می باشد. شهر کاریز در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگواره ، صدف و مرجان هایی است که ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت داشته و دارای شناسنامه رسمی هستند.

شهر باستانی حریره : بقایایی از شهری به وسعت ۳ کیلومتر مربع مربوط به دوره ساسانیان (حدود۱۲۰۰ میلادی) در مرکز ساحل شمالی جزیره قراردارد. بقایای شهر حریره در امتداد ساختمان های بندرگاه و دفاتر آن، قابل دیدن است. بیشتر بقایای شهر حریره تخریب شده و قابل دیدن نیست.

کشتی یونانی : در چهارم مرداد سال ۱۳۴۵ شمسی، بومیان جزیره کیش کشتی عظیمی را دیدندکه در ساحل به گل نشسته بود. این کشتی در سال ۱۳۲۲ شمسی توسط شرکت ویلیم همیلتون با ۷۶۰۱ تن وزن و ۱۳۶ متر طول در بندرگلاسکو ساخته شده بود که ابتدا “شیپور امپراطور”، “ناتور الیست”، “سیروس فارس”، “همدان” و بعد “کولائف” نام گرفت. تماشای غروب خورشید پشت کشتی یونانی در غربی ترین ساحل جزیره کیش فراموش نشدنی است.

روستای باغو : باغو از آبادی‌های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار دارد در حال حاضر، این آبادی جز چند خانوار دامدار، سکنه دیگری ندارد. دراین منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد.

 نمایشگاه خزندگان : در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ گونه خزنده به نمایش گذاشته شده است. مارهای عظیم بوآ، پیتون آفریقا و آمازون، سوسمار، ایگوانا، عقرب سیاه امپراتور آفریقا، مار پرنده تایلند، عنکبوت های بزرگ و پرنده خوار برزیلی نمونه‌هایی از این گونه خزندگان هستند. علاقمندان به بازدید از نمایشگاه می‌توانند به کانون هنر واقع در جنب پارک آهوان مراجعه کنند. این نمایشگاه در آینده نزدیک به سالن مخصوصی در پارک آهوان منتقل می شود.

سواحل :

زمین در ساحل ماسه ای کیش، از جنس مرجان بوده و در زیر نور خورشید، کاملا درخشنده است. کیش دریایی با رنگ آبی شفاف و روشن دارد و می توان کف دریا و آبزیان مختلف را براحتی از سطح آب مشاهده نمود. کیش به نسبت مساحت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل ها در دنیاست. علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره و در فرعی دوم سمت راست اسکله بزرگ تفریحی در مرکز شهر به صید آبزیان بپردازند.

 تخفیف ها :

جت اسکی (یک یا دو نفره) : ربع ساعت (مارینا کلاب، ساحل مرجان) اصلی ۴۰ هزار تومان، با تخفیف ۳۵ هزار تومان

جت اسکی (یک یا دو نفره) : نیم ساعت (مارینا کلاب، ساحل مرجان) اصلی ۵۰ هزار تومان، با تخفیف ۴۵ هزار تومان

پاراسل (ارتفاع ۱۵۰ متری) :

پاراسل (ارتفاع ۳۰۰ متری) :

شاتل :

بانانا :

قایق تندرو :

کشتی تفریحی نوید دریا :

کشتی آکواریوم :

جنگ شب های کیش :

جنگ نهنگ سفید :

شام هتل داریوش : ساعت ۹ شب، ورودی و تالار غذاخوری اصلی هتل، امکان استفاده از لابی، کافی شاپ و اینترنت (رایگان)، هر وعده بصورت بوفه کاملا باز شامل بوفه های مختلف پیش غذا، غذاهای اصلی، دسر و نوشیدنی ها اصلی ۶۰ هزار تومان، با تخفیف ۵۰ هزار تومان

پارک دلفین ها پکیج ۱ :  ساعت ۵:۳۰ عصر تا ۱۱ شب، نمایش دلفین ها، باغ پرندگان، آکواریوم، کلاسیک شو، پرشین شو؛ اصلی … با تخفیف ۴۲.۵ هزار تومان

پارک دلفین ها پکیج ۲ : ساعت ۵:۳۰ عصر تا ۱۰ شب، نمایش دلفین ها، باغ پرندگان، آکواریوم، کلاسیک شو، ؛ اصلی … با تخفیف … هزار تومان

پارک دلفین ها پکیج ۳ : ساعت ۵:۳۰ عصر تا ۱۰:۳۰ شب، نمایش دلفین ها، آکواریوم، شام هتل داریوش؛ اصلی … با تخفیف ۷۰ هزار تومان

شو و جُنگ ها :

شو نهنگ سفید :

شو شب های کیش : محل اجرا در سالن اجتماعات پارک دلفین هاست و توسط تیمی به رهبری حامد آهنگی از ساعت ۱۱ شب الی ۲ یا حتی ۳ صبح اجرا می شود. صندلی ها چندان راحت نبوده ولی با توجه به شاد بودن و موزیک های شاد چندان احساس سختی نمی شود. هوتن جوادی نیز در بخش انتهایی شو، به اجرای قطعات درخواستی به سبک سنتی و مدرن می پردازد که به نظر نگارنده بهترین بخش شو است. در کل از شو شب های کیش با اجرای حامد آهنگی به عنوان بهترین شو شب های جزیره نام برده می شود ولی این برنامه دارای اشکالاتی نیز هست مانند یکنواختی، بی برنامگی و عدم وجود خط سیر داستانی یا نظمی مناسب برای اجرای شو، استفاده از گروه های موسیقی راک که گاها برای همگان خوشنود کننده نیست و در آخر دور بودن از مرکز شهر.

پارک دلفین ها :

برای افراد بالای ۲ سال بلیط تهیه می شود ولی معمولا برای کودکان تا ۵ سال یک عدد بلیط رایگان بشکل یه کارت پستال که حاوی اطلاعاتی از پارک و اطلاعات ضروری کیش است صادر می شود. ورود دوربین های عکاسی حرفه ای (با لنز و…) به پارک ممنوع است و در صورت به همراه داشتن با صدور فیش حاوی شماره سریال دوربین در محل مناسب بصورت رایگان نگهداری می کنند در. سرتاسر پارک دلفین ها که محوطه بسیار وسیعی دارد، متصدیان و راهنماهای خانم و آقا با لباس های فرم سفید رنگ حضور فعال داشته و پاسخگوی سوالات شما هستند. با طی مسیر و رسیدن به محوطه سالن نمایش دلفین ها، بلیط خود را تحویل داده و وارد جایگاه می شوید. جایگاه تماشاچیان بصورت یک استیج استادیومی سربسته است که در مقابل آن استخری بزرگ جهت نمایش حیوانات آبی وجود دارد. طبق تجربه نشستن در ردیف های اول تا سوم از پایین مورد توصیه نیست زیرا به علت پایین بودن دید کمی وجود دارد و مهم تر از آن گاهی با شیطنت دلفین ها و شیر و گرازهای دریایی کاملا خیس می شوید! همچنین در مورد بخش های شرقی و غربی مشخصا بهترین مکان نشستن سه استیج میانی هستند زیرا بیشتر نمایش در مرکز استخر صورت می گیرد. یک شو من میکروفون به دست نمایش رو شروع می کند و شما صحنه هایی بسیار زیبا از نمایش شیرهای دریایی، گرازهای دریایی، دلفین ها و… را مشاهده خواهید نمود که به علت جذابیت از شرح کامل آن خودداری می شود.

بازارها :

بازار تلفن فاکس
بازار سفین ۴۴۳۰۰۱۲ ۴۴۳۲۱۲۰
بازار بهکیش ۴۴۲۲۵۲۶ ۴۴۲۳۱۴۳
بازار خدماتی هرمز ۴۴۲۱۳۰۰ ۴۴۲۱۳۰۱
بازار مرکز تجاری ۴۴۲۲۳۳۴ ۴۴۲۲۲۳۴
بازار مرجان ۴۴۴۲۰۹۰ ۴۴۴۲۵۹۰
بازار مروارید ۴۴۴۲۰۹۴ ۴۴۴۲۰۹۳
بازار پانیذ ۴۴۲۰۰۲۱ ۴۴۲۲۱۹۲
بازار پردیس ۱ ۴۴۲۲۰۶۸-۹ ۴۴
بازار پردیس ۲ ۴۴۲۰۲۲۰-۴ ۴۴۲۰۲۲۰-۴
بازار پارس خلیج ۴۴۳۰۵۵۷-۴۴۳۲۳۸۰ ۴۴۳۰۲۲۳
بازار ونوس ۴۴۲۳۵۲۱ ۴۴۲۱۵۲۱
بازار مریم ۴۴۴۲۰۹۴ ۴۴۲۲۲۲۰
بازار زیتون ۴۴۲۴۱۶۶ ۴۴۲۴۱۶۳

کشتی های تفریحی :

تفریحات ترسناک :

قلعه وحشت :

طلسم مومیایی :

هتل ها :

ردیف نام ستاره تعداد اتاق تختها تلفن
فکس
۱ داریوش ***** ۱۶۸ ۴۴۴۴۹۰۰-۵ ۴۴۴۱۵۱۳
۲ پارمیس ***** ۴۴۴۶۲۲۵ ۴۴۴۶۲۲۰
۳ ارم ***** ۴۴۴۶۲۹۰-۵ ۴۴۴۶۳۴۴
۴ شایگان ***** ۱۰۰ ۲۱۰ ۴۴۲۲۴۴۴ ۴۴۲۰۶۱۷
۵ شایان **** ۱۹۵ ۴۴۰ ۴۴۲۲۷۷۱-۵ ۴۴۲۲۴۰۹
۶ صدف **** ۵۵ ۱۳۰ ۴۴۲۰۵۹۰-۴ ۴۴۲۰۵۹۵
۷ فلامینگو **** ۹۸ ۳۰۰ ۴۴۲۴۱۳۱-۳ ۴۴۲۴۱۳۴
۸ مریم **** ۵۴ ۱۰۲ ۴۴۲۱۱۱۱-۸ ۴۴۲۱۱۱۹
۹  آنا **** ۶۰
۳۵۰
۴۴۲۴۱۲۰
۴۴۲۴۳۷۰
۱۰ هلیا **** ۶۱ ۲۱۳ ۴۴۲۰۹۵۱-۳ ۴۴۲۰۹۵۱
۱۱ گراند هتل **** ۶۰ ۱۹۱ ۴۴۲۴۸۶۰-۷ ۴۴۲۱۵۴۰
۱۲ سارا **** ۷۲ ۱۶۰ ۴۴۲۳۷۰۰ ۴۴۲۰۶۶۹
۱۳ لاله **** ۷۲  ۴۴۲۱۵۸۱-۲ ۴۴۲۱۵۸۰
۴۴۲۲۵۲۰
۱۴ آرامیس **** ۶۴ ۱۳۵ ۴۴۲۳۸۲۹-۳۰ ۴۴۲۳۸۲۹
۱۵ آریان *** ۶۸ ۲۳۰ ۴۴۲۴۹۵۰-۶ ۴۴۲۲۹۰۱
۱۶ ونوس *** ۴۰ ۱۵۰ ۴۴۲۴۰۲۵ ۴۴۲۴۰۳۰
۴۴۲۰۳۴۳-۸
۱۷ آفتاب شرق *** ۴۴۳۴۱۰۰-۴ ۴۴۳۴۱۰۵
۱۸ پارس نیک *** ۳۶ ۸۲ ۴۴۲۴۱۲۷ ۴۴۲۰۱۴۰
۱۹ فانوس ** ۴۰ ۱۰۰ ۴۴۳۰۲۰۰-۴ ۴۴۳۲۸۳۰
۲۰  جام جم **  ۵۲ ۱۶۰ ۴۴۲۱۸۸۴-۷ ۴۴۲۱۸۰۵
۲۱ قائم ** ۴۴۲۴۴۱۰-۳ ۴۴۲۴۴۱۴
۲۲ گلدیس ** ۸۰ ۲۴۰ ۴۴۲۲۸۳۷ ۴۴۲۲۲۳۷
۲۳ دیدار * ۴۴۳۲۷۷۰-۶ ۴۴۳۳۰۴۴
۲۴ پردیس ۳۲ ۱۰۰ ۴۴۲۴۴۹۲ ۴۴۲۰۷۷۳
۲۵ فرشتگان ۳۰ ۷۲ ۴۴۴۵۵۲۷-۸
۴۴۴۵۵۲۹

متل ها، مهمانسراها، مجموعه های اقامتی :

ردیف نام ستاره  تعداداتاق تختها تلفن فکس
۱ تماشا *** ۶۳ ۲۲۶ ۴۴۲۴۷۱۱-۸ ۴۴۲۴۷۱۹
۲ سان رایز *** ۷۰ ۳۴۰ ۴۴۴۵۰۰۱-۶ ۴۴۴۵۰۰۶
۳ پارسیان *** ۹۱ ۳۰۵ ۴۴۲۴۹۹۱-۵ ۴۴۲۴۹۹۱-۵
۴ آبادگران *** ۷۶ ۱۹۷ ۴۴۲۲۷۵۹ ۴۴۲۳۷۵۹
۵ اسپادانا ** ۷۱ ۲۱۰ ۴۴۲۳۶۳۰-۱ ۴۴۲۳۷۲۸
۶ پانیذ ** ۶۵ ۱۵۰ ۴۴۲۰۶۷۰-۲ ۴۴۲۰۷۰۵
۷ فارابی ** ۱۷۰ ۳۲۰ ۴۴۲۳۴۱۷-۸ ۴۴۲۳۴۱۶
۸ سیمرغ ** ۱۷۰ ۳۲۰ ۴۴۴۰۸۱۰-۲ ۴۴۴۰۸۱۰-۱
۹ شباویز ** ۴۴۴۴۵۰۱-۴ ۴۴۴۴۵۰۵
۱۰ خاتم * ۳۵ ۱۲۰ ۴۴۳۲۷۹۰-۱ ۴۴۳۰۳۵۹
۱۱ دیدنیها * ۲۸ ۱۱۰ ۴۴۴۴۵۳۱-۷ ۴۴۴۴۰۳۴
۱۲ تعطیلات * ۵۴ ۲۲۰ ۴۴۴۵۲۰۶-۱۱ ۴۴۴۳۹۹۸
۱۳ ستاره کیش * ۴۴۲۰۴۱۰-۲ ۴۴۲۰۴۱۳
۱۴ کوثر * ۴۴۴۲۹۱۰-۲ ۴۴۴۲۹۱۲
۱۵ آرام درجه ۱ ۱۶ ۶۴ ۴۴۲۰۱۷۳-۴ ۴۴۲۱۲۰۰
۱۶ آسیا درجه ۱ ۱۶ ۳۵ ۴۴۳۱۸۰۱ ۴۴۳۱۸۰۰
۱۷ دریا درجه ۱ ۴۶ ۱۴۰ ۴۴۲۴۶۱۱-۴ ۴۴۲۴۶۱۵
۱۸ قاصدک درجه ۱ ۹۲ ۳۸۰ ۴۴۲۰۴۲۶-۸ ۴۴۲۰۴۲۶
۱۹ تاپ رز ** ۴۵ ۲۰۰ ۴۴۲۴۵۸۸ ۴۴۲۲۸۴۴
۲۰ سالار کیش ** ۲۱ ۹۶ ۴۴۲۳۰۴۰-۱ ۴۴۲۰۴۵۰
۲۱ عالی قاپو ** ۶۸ ۲۸ ۴۴۲۳۲۰۳-۵ ۴۴۲۴۷۶۶
۲۲ ایران * ۵۰ ۱۶ ۴۴۲۴۷۳۰-۵ ۴۴۲۴۷۳۰
۲۳ خیام *

۱۹

۷۸

۴۴۲۲۳۳۰
۴۴۲۲۳۳۰
۲۴ ساها *

۵۰

۳۵۰

۴۴۲۳۱۷۲
۴۴۲۳۲۷۴
۲۵ پارس * ۴۴۲۴۱۰۷
۲۶ بعثت * ۴۴۲۳۲۷۰

مناطق شهری :

شهرک صدف :

شهرک صفین :

جوایز خرید :

قرعه کشی شبانه در مراکز خرید

حمل و نقل :

تقریبا در هیچ کجای جزیره کیش بدون تاکسی باقی نمی مانید. تاکسی همیشه بصورت دربست و بیشینه هزینه ۸۰۰۰ و کمینه آن ۲۰۰۰ تومان است. پس از نیمه شب ۳۰۰۰ تومان هزینه اضافه می شود. کلیه تاکسی ها دارای امکانات مخابراتی مانند بیسیم و شبکه های ارتباطی با مرکز کنترل هستند. برای استفاده از تاکسی در کیش دو انتخاب دارید، تاکسی متر و یا نرخ عرف و توافقی. شایان ذکر است، برای مسافت های بیشتر تاکسی متر ارزان تر تمام می شود اما در مسافت های کوتاه بهتر است از نرخ عرف پیشنهادی راننده استفاده شود. تاکسی ها بصورت شبانه روزی در ورودی هتل ها، بازارها، سواحل، پارک ها و سایر محل های محل تجمع حضور دارند و به نوبت مسافران را سوار می کنند. کلیه تاکسی های جزیره کیش تویوتا کمری و کرولا مدل های ۲۰۰۸ به بعد هستند و از سیستم سرمایش و گرمایش بصورت فصلی و با توجه به نیاز مشتری استفاده می کنند.

در جزیره کیش، نوع دیگری از وسایل حمل و نقل عمومی نیز رایج و بسیار محبوب است. خطوط مینی بوس در جای جای جزیره از ساعات آغازین روز تا پاسی از شب مشغول سرویس دهی هستند. کلیه مینی بوس ها مدل های ۲۰۰۶ به بعد کمپانی های تویوتا و هیوندایی بوده و همگی از سلامت کاملا مناسبی برخوردارند. کرایه هر مسیر بدون توجه به طول مسیر در کلیه نقاط جزیره ۶۰۰ تومان است که فقط بصورت نقدی قابل پرداخت است و هر مینی بوس ظرفیتی بالغ بر ۲۵ نفر دارد. حداکثر سرعت مینی بوس ها در مسیرهای پیش بینی شده ۴۰ کیلومتر بر ساعت است که بندرت از این سرعت تخطی می شود و گاهی راننده ها کل مسیر را با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت طی می کنند بطوریکه برای مسافرین سوال آفرین می شود.

حمل و نقل با وسیله شخصی نیز در جزیره کیش بسیار رایج است که بیشتر محدود به ساکنین دائمی و مسافرینی که ماشین را بصورت روزانه اجاره می کنند است. اتومبیل های دهه ۹۰ بندرت دیده می شوند و بخش عمده اتومبیل های موجود، مدل های سال ۲۰۰۰ به بعد کمپانی های معتبر شرقی و غربی بوده و که شامل تعداد بیشماری از اتومبیل های روز و جدید دنیا می شوند. انواع اتومبیل اسپرت امریکایی، ژاپنی و آلمانی نیز در جزیره کیش خودنمایی می کنند که البته به علت محدودیت سرعت و آلودگی صوتی، امکان استفاده حداکثری از مزایای آنها وجود ندارد.

این نوشته بصورت مداوم بروز می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

8 دیدگاه ها فعال "سفر به جزیره کیش – Travel to Kish Island"

اطلاع از
avatar
ترتیب دیدگاه ها:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
محمدرضا
بازدید کننده

سلام و ممنون از اطلاعاتتون
من از تهران اومدم شیراز و از شیراز میخوام برم چارک یا آفتاب ، اول میخواستم بدونم کدوم بندر رو توسیه میکنید ؟
و برای انتخاب میسر من همیشه با گوگل سفر میکنم و پیشنهادش از جاده فیروزآباد جم و جم بندر سیراف و چارک هست ، نظرتون رو در باره این مسیر میخوام بدونم ؟
ممنون از پاسخگوییتون

محمد
بازدید کننده

خیلی خوب و کامل بود ممنون

سیما
بازدید کننده

اطلاعات خوبی بود، ممنون اما میشه توضیح بدین از بوشهر چطوری میشه رفت کیش؟

احمد رضا
بازدید کننده

سلام.
آقا استفاده کردیم
سلامت و سربلند باشسد

trackback
اخبار روز,سرگرمی و تفریحی,نوروز94 - ساحل جزیره کیش

سفر به جزیره کیش Travel to Kish Island | مسعود علامه

مجتبي
بازدید کننده

واقعا مقاله مفیدی بود!!

wpDiscuz
Top