مهندسین مشاور برتر جهان سال ۲۰۱۵

مطابق رسم هر سال، نوبت به انتشار لیست فارسی شرکت های مهندسی مشاور برتر جهان رسیده است. در این نوشته، لیست رتبه بندی ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان که بصورت سالانه توسط واحد Engineering News Record وب سایت construction.com منتشر می شود، ارائه می گردد. این لیست شامل مواردی چون رتبه شرکت های مهندسین مشاور در سال ۲۰۱۴، رتبه در سال ۲۰۱۵، نام و نوع شرکت، شهر و ملیت شرکت است.

مطابق این لیست، عدم قطعیت ها در بازار جهانی در سال مالی گذشته کاملا مشهود است. بطوریکه ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان در سال ۲۰۱۴ درآمدی معادل ۷۱.۸۵ میلیارد دلار در زمینه طراحی و خدمات مهندسی در خارج از کشور خود به دست آورده اند که به میزان ۱.۱ درصد از درآمد نظیر سال ۲۰۱۳ کمتر است. همچنین، شرکت های پیش گفته در سال ۲۰۱۴ درآمدی معادل ۷۳.۴۸ میلیارد دلار در پروژه های داخل کشور خود کسب نموده اند که در مقایسه با درآمد ۷۲.۳۲ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۳، افزایش ۱.۶ درصدی را تجربه می نماید. درآمد کلی ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان در سال ۲۰۱۴ معادل ۱۴۴.۳۴ میلیارد دلار است که حاکی از افزایش ۰.۳ درصدی نسبت به درآمد ۱۴۳.۹۵ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۳ می باشد.

شایان ذکر است بیشترین تعداد شرکت های مشاور برتر در لیست ارائه شده مربوط به ایالات متحده امریکا با ۸۰ شرکت، چین با ۲۴ شرکت، کره جنوبی با ۱۲ شرکت و ژاپن با ۱۲ شرکت است و حضور افتخار آمیز تنها نماینده کشور ایران در جایگاه ۱۸۴ این لیست یعنی شرکت کیسون با وجود اهمیت بسیار، در مقایسه با حضور ۶ نماینده از کشور ترکیه، ۵ شرکت از مصر، ۳ شرکت از امارات متحده عربی و حتی ۱ شرکت از بحرین جای تامل و تلاش بسیار برای تغییر شرایط فعلی را مطالبه می نماید.

با توجه به این آمار، هرچند بصورت کلی شاهد افزایش درآمد شرکت ها بوده ایم ولی شتاب افزایش درآمدها کاهش یافته و نکته قابل توجه دیگر نیز، کاهش محسوس درآمد شرکت ها از پروژه های برون مرزی و روی آوری به پروژه های کشوری است که مشکلات و درگیری های تروریستی و اتخاذ سیاست های متخاصم منطقه ای و جهانی طی سال های اخیر را می توان از دلایل آن دانست.

 

لیست 225 شرکت مهندسین مشاور برتر جهان در سال 2015
۴۱۳.۹ KiB حجم
۲۶۶ تعداد دانلود
اطلاعات بیشتر...

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
wpDiscuz
Top