صورت وضعیت رایگان شیوا

با وجود برنامه های متنوع برای تهیه صورت وضعیت پروژه و پیمان های مختلف، به علت هزینه بسیار بالا و همینطور بعضی مشکلات مانند عدم دسترسی دیگران به منبع قابل ویرایش این برنامه ها و مواردی از این دست، همچنان برنامه محبوب اکسل (Excel) جهت تهیه و آماده سازی صورت وضعیت های موقت ماهانه و صورت وضعیت های تعدیل از کارآمدی بسیار بالایی برخوردار است. از این روی و با توجه به عدم وجود صورت وضعیتی آماده، منعطف و کاملا رایگان به فکر تهیه یک صورت وضعیت منظم و کاملا کاربردی برای استفاده پیمانکاران مختلف افتادم. شایان ذکر است چنین تلاش هایی بصورت پراکنده و متاسفانه ناتمام توسط بعضی دوستان و مهندسین عمران صورت گرفته بود که همگی دارای اشکالاتی خاص بوده و پایگاهی جهت رفع اشکالات پیش بینی و فراهم نکرده بودند.

بهرحال، صورت وضعیت رایگان شیوا با استفاده از برنامه Excel در حدود ۲۰ برگه تهیه شده که برای کم نمودن حجم آن، در اولین ورژن فقط شامل فهرست بها ابنیه ۱۳۹۲ می باشد. کاملا مشخص است که با صرف زمانی حدود ۱ ساعت می توان فهرست بها راه و باند، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی را نیز به این صورت وضعیت اضافه نمود ولی ترجیح داده شد برای اولین انتشار و برای سردرگم نشدن کاربران محترم و امکان اصلاح مشکلات احتمالی، اولین نسخه صورت وضعیت فقط برای فهرست بهاء ابنیه تهیه و منتشر گردد. برای برگه های مالی، خلاصه مالی، ریز متره و خلاصه متره و موارد مشابه فقط ۳ برگه اول تهیه شده اند که کاربر می تواند با توجه به ردیف های مورد استفاده فصول فهرست بهاء ابنیه، تعداد این برگه ها را به دلخواه افزایش دهد. همچنین، با استفاده از برنامه نویسی در اکسل، مواردی مانند شرح ردیف، واحد، بهاء ردیف و حتی مقادیر کار در برگه های مختلف بصورت خودکار درج می شوند که در زمان و دقت محاسبات بسیار اثرگذار است. کاربر محترم برای استفاده صورت وضعیت رایگان شیوا نیازمند مهارت های حداقلی در استفاده از مایکروسافت اکسل شامل کپی و جابجا نمودن سلول ها، ویرایش محتوای سلول ها، نام گذاری برگه ها، رفرنس دهی به سلول در برگه های دیگر و ویرایش فرمول نویسی جهت هماهنگ نمودن برگه های افزوده شده احتمالی کاربر می باشد. در صورت نیاز به افزودن فهرست بهاء راه و باند، تاسیسات مکانیکی و برقی یا سایر فهرست ها و یا هرگونه پیشنهاد و انتقاد و یا بیان مشکلات این برنامه، نظر خود را با استفاده از قسمت نظرات در زیر مطلب منتشر کنید.
قابل ذکر است مانند همیشه، هرگونه انتشار غیرتجاری این مطلب با درج لینک و عنوان وب سایت شخصی مسعود علامه کاملا مجاز و مورد توصیه است.

صورت وضعیت رایگان شیوا
صورت وضعیت رایگان شیوا
Shiva-soorat-vaziyat-www.masoudallameh.com.rar
ویرایش: اول
۱۵۳.۳ KiB حجم
۷۰۰۳ تعداد دانلود
اطلاعات بیشتر...

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

13 دیدگاه ها فعال "صورت وضعیت رایگان شیوا"

اطلاع از
avatar
ترتیب دیدگاه ها:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
مازیار
بازدید کننده

سلام دوست عزیز اگر صورت وضعیت تاسیسات برقی هم بزارین داخل سایتتون خیلی عالی میشه با تشکر ازشما.

ناشناس
بازدید کننده

سپاس فراوان

افشین
بازدید کننده

دانلود نمیشه لطفا برام ایمیل کنید خیلی لازم دارم

لیدا
بازدید کننده

با سلام. ویرایش بعدی وجود داره که صورت وضعیت راهسازی هم داشته باشه ؟؟؟
ممنون.

behzad
بازدید کننده

خداوند رفتگان شمارو بیامرزد

میرصادقی
بازدید کننده

دمت گرم و سرت خوش باد ، خیلی از وب سایتت لذت بردم

ممد
بازدید کننده

تنکیو

فرهاد
بازدید کننده

سلام . سپاس و درود بر شما .امیدوارم که همیشه شاد و موفق باشی.

كيا
بازدید کننده

با سلام و احترام ؛ ضمن تشکر ار مطالب مفید تان ؛ کمکاکان منتظر نگارش چهارم صورت وضعیت اشاره شده در فوق می باشیم
مستدام باشید .

كيا
بازدید کننده
با سلام و احترام ؛ ضمن تشکر از قبول زحمتی که فرموده اید و با آرزوی موفقیت روزافزون شما به استحضار می رساند که تاسیسات مکانیکی و حتی برقی در زمینه تهیه صورت وضعیت و … بسیار فقیر بوده و عمده نظر بزرگانی از جمله حضرتعالی معطوف به مسایل عمرانی گردیده و متاسفانه همکارانی که در زمینه تاسیسات فعال می باشند بیشتر انرژی خود را معطوف به طراحی و اجرا نموده و به اصطلاح مترورهای تاسیسات محدود و در بسیاری از موارد همکاران تاسیسات ناآشنا به مطالب مرتبط با فهرست بها و صورت وضعیت و … می باشند . به… مشاهده ادامه دیدگاه
wpDiscuz
Top