دانلود حق الزحمه نظارت کارگاهی مشاور سال ۹۵

برخلاف انتظار و پس از گذشت حدود ۳ ماه از آغاز سال ۹۵، دستورالعمل نحوه انتخاب عوامل و تعیین حق الزحمه خدمات نظارت کارگاهی مشاوران سال ۱۳۹۵ طی بخشنامه شماره ۹۵/۵۴۶۲۷۱ مورخ ۱۷/۰۳/۹۵ منتشر گردید. در بخشنامه پیش گفته، حق الزحمه نظارت کارگاهی با افزایشی معادل ۱۴ درصد مواجه گردیده است که هماهنگی نسبی با درصد افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۵ دارد. هرچند، افزایش ۱۴ درصدی حق الزحمه نظارت کارگاهی مهندسین مشاور همچنان با نرخ تورم واقعی و افزایش سالانه هزینه های زندگی برای کادر نظارت کارگاهی که عموما در منطقه ای دور از خانواده خویش زندگی می کنند، کافی و قابل قبول نیست. به هر صورت، امید است که تصمیم گیری در خصوص حق الزحمه مهندسین ناظر طی سال های آتی به گونه ای باشد که حق فعالان در عرصه دانش و فناوری ساخت و تولید زیربنایی کشور بیش از این ضایع نگردد.

فارغ از افزایش ۱۴ درصدی حق الزحمه، دیگر نکته قابل توجه در دستورالعمل حق الزحمه نظارت کارگاهی سال ۹۵ مربوط به حذف حق الزحمه نقشه بردار و تکنیسین از جدول حق الزحمه مبنای سال ۹۵ است که با توجه به ادامه فعالیت همکاران ارجمند واحد نقشه بردای نظارت مقیم در عمده پروژه ها، ابهامات بسیاری را در پی خواهد داشت.

دانلود حق الزحمه نظارت کارگاهی 1395
۵.۰ MiB حجم
۱۴۸۷۳ تعداد دانلود
اطلاعات بیشتر...

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

17 دیدگاه ها فعال "دانلود حق الزحمه نظارت کارگاهی مشاور سال ۹۵"

اطلاع از
avatar
ترتیب دیدگاه ها:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
قباد
بازدید کننده

سلام
من ابهامی در مورد ضریب آموزش و ضریب تخصص ویژه دارم
در چه شرایطی به مهندسین این دو ضریب تعلق میگیره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

مازیار
بازدید کننده

به این مطلب Tag نظارت عالیه سال ۹۵ هم زده شده، اما توضیحی درباره آن داده نشده است.
در بخشنامه هم گفته شده: “قرارداد و حق الزحمه مربوط به خدمات نظارت عالیه، خارج از متن این بخشنامه بوده و طبق ضوابط مربوط تعیین می گردد.”

محمد
بازدید کننده
دردستوالعمل تعیین حق الزحمه عوامل نظارت کارگاهی تصمیمها به صورت شلاقی بوده و حتی به گونه ایست که ضوابط و مقررات آورده شده عطف به ما سبق نیز می شود و مواردی هستند که فعلا برنامه ریزی و زیرساختهای آن آماده نشده است ولی آورده شده است ومشاوران و عوامل آنها را بلاتکلیف و سرگردان گذاشته مثلا در بند ۳-۷-۲حتی در مدت زمان اجرای پروژه مهندس ناظر موفق به اخذ مدرک بالاتر شود تاثیرآن منفی است حساب کنید فردی سالهای قبل از صدوراین ضابطه، در پروژه ای مشغول بوده و با برنامه ریزی شروع به تحصیل کرده تا از امتیاز… مشاهده ادامه دیدگاه
amin
بازدید کننده

سلام.در صفحه ۳ تبصره ۲ حق الزحمه نقشه بردار مشخص گردیده.

افشین
بازدید کننده

با سلام
با توجه به حذف ضریب رایانه و تغییر شرح ضریب آموزش اختلافات نظر در اعمال ضریب آموزش وجود دارد که آیا به ناظران دارای مدرک کارشناسی داده میشود و یا شرایط خاص دارد .
در توضیح این ضریب آمده مطابق تذکر ۳ بند (۱-۸-۱) ، آیا تا سال ۱۳۹۷ و ابلاغ دستورالعمل، ضریب آموزش قابل پرداخت نیست ؟!
با تشکر

علی
بازدید کننده

با سلام متاسفانه این بخشنامه ظلم بزرگی به جمعیت نظار می باشد در صورتی که افزایش حقوق ۱۴ درصدی هم پاسخگوی مخارج زندگی نمیباشد متاسفانه افزایش حقوق نظار تنها ۴ درصد خواهد بود و این مطلب جمعیت نظارت را به سمت کسب درامد نا مشروع بیشتر سوق خواهد داد

ایمان
بازدید کننده

با سلام. من بعنوان ناظر در یک پروژه مشغول بکار هستم. طبق قرارداد من . ۵۵% دریافتی از کارفرما با کسورات بیمه و مالیات متعلق به من و الباقی متعلق به مشاور می باشد. و هیچگونه پاداش پایان کار. مرخصی. سنوات. و مبلغی به بنده تعلق نمیگیرد. و مبلغ اتومبیل هم مشاور به من نمی دهد و من با ماشین شخصی انجام وظیفه می کنم. و همینطور وظایف نظارت عالیه هم توسط من انجام می شود. آیا می توانم جهت احقاق حق و حقوق از مشاور شکایت کنم. با تشکر از شما.

محمد
بازدید کننده

سلام در مورد اینکه نقشه بردار و تکنسین حذف شده در کل اینطور نیست چون هزینه دوربین هم جز حق الزمه اوردن و در تصبره اشاره کرده که نقشه بردار دیپلم و فوق دیپلم و لیسانس چطور تفکیک بشن و اتفاقاً یه نقشه بردار با مدرک لیسانس با این اشل نسبت به سال گذشته حقوقش بیشتر میشه یعنی با سابقه ناظر محاسبه میشه . در ضمن متاسفانه اکثر مهندسین مشاور مطابق اشل سازمان رفتار نمیکنن ولی بنده که حدود ده سال در شرکت مشاور فراشار آسیا هستم دقیقاً مطابق اشل و تاییدیه کارفرما پرداخت میکنن

علیان
بازدید کننده

با سلام و احترام. حق الزحمه سال ۹۵ به ظاهر ۱۴% افزایش داشته اما ضریب ۱/۱۰ کاربا رایانه آن حذف و میزان ساعات کار عادی و اضافه کاری محدود به ۲۵۰ ساعت شده است که در پروژه هایی که بصورت شبانه روزی در حال اجرا میباشند به معنی کار رایگان میباشد. چراکه بنا به قراردادهای قبلی با شرکت های مشاور دستگاه نظارت ملزم به حضور در کارگاه است و از طرفی دستمزدی دریافت نخواهد کرد. این هم برگ زرینی از دولت اعتدلال و امید.

اکبر
بازدید کننده
با سلام جناب مسعود علامه شرکت مهندسین مشاور کاوشگران که خود را از بزرگترین شرکت های مهندسی می داند برخلاف این بخش نامه عمل میکند و از حقوق های بسار پایین که به ادعای خود مدیر عامل مهندس علیرضا شیوایی توافق بین شرکت و نفر می باشد کجاست این مرد پر ادعا ای جمله شما (هرچند، افزایش ۱۴ درصدی حق الزحمه نظارت کارگاهی مهندسین مشاور همچنان با نرخ تورم واقعی و افزایش سالانه هزینه های زندگی برای کادر نظارت کارگاهی که عموما در منطقه ای دور از خانواده خویش زندگی می کنند، کافی و قابل قبول نیست) را درک کند… مشاهده ادامه دیدگاه
wpDiscuz
Top