درباره من

وب سایت رسمی مسعود علامه

در وب سایت رسمی مسعود علامه مطالب و نوشته هایی با تنوع زیاد منتشر می شود که تمامی مطالب به غیر از بخش بازنشر، توسط مسعود علامه نگارش و برای اولین بار منتشر می شوند. مطالب بخش بازنشر نیز با توجه به اهمیت و جایگاهی که دارند، حاشیه نگاری شده و به پیوست پی نوشت هایی ذکر می گردد.

در بخش خدمات با پرداخت، مطالبی که برای دسترسی کاربر ایجاد هزینه می کنند منتشر می شود. شایان ذکر است دریافت هزینه فقط به منظور حفظ حق مالکیت و تالیف برای نگارنده (مسعود علامه و سایرین) است که بعلت کپی کاری و انتشار غیرمجاز مطالب پیشین، چنین راهبردی اتخاذ گردیده است. عمده مطالب بخش خدمات با پرداخت بصورت محتوایی ساده ولی با ارزش است که شامل نکات یا مواردی خاص و مورد نظر جامعه مخاطب وب سایت است. همچنین در این بخش، بعضی برنامه های ساده و کمکی برای تسریع فرایند و خدمات مهندسی مورد نظر مخاطبین نیز بصورت انحصاری و با مبالغی ناچیز ارائه می گردد. پرداخت هزینه خدمات و مطالب منتشر شده در این بخش بصورت پرداخت آنلاین و تحویل آنی خدمات است. خاطر نشان می شود این وب سایت، هیچگونه کالا و خدمات فیزیکی و یا خدمات غیر قانونی، غیر شرعی و خلاف عرف جمهوری اسلامی ایران را اکیدا ارائه نمی نماید.

کلیه مخاطبین و بازدید کنندگان محترم می توانند نسبت به ارسال شکایات و انتقادات احتمالی خود از طریق آدرس ایمیل info@masoudallameh.com اقدام نمایند. به تمامی ایمیل ها پاسخ و راهکار احتمالی متناسب ارائه خواهد گردید.

معرفی مسعود علامه:

کوتاه

وجود گرفته از گرمای جنوب ایران، متولد اهواز و رشد یافته در شهرهای مختلف. طی سال ها، با مطالعه و تجربه با فرهنگ ها، جوامع، مردم، خطوط قرمز، صلح و جنگ آشنا شدم. عبرت، امید و حرکت به سوی هدف حاصل تفکر این روزهای من است.

 کمی بیش از کوتاه

در رشته مهندسی ژئوتکنیک علم آموختم. طی سال های تحصیل، به موارد غیردرسی بسیاری هم پرداختم که روند شغلی و زندگیم را دستخوش تغییرات بسیاری نمود. تقویت مهارت های زبان های خارجی، برنامه نویسی، طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، ساخت نشریه و ماهنامه، برگزاری مسابقات و … همگی از جمله فعالیت های جانبی دوران تحصیل من بودند که در حال حاضر از موهبات آنها بهره می برم.

نرم افزارها

تسلط مناسبی بر سیستم عامل ویندوز و موارد عمومی سخت و نرم افزاری رایانه؛ نرم افزارهای مجموعه Microsoft Office شامل Word، Excel و PowerPoint؛ نرم افزارهای گرافیکی شامل Photoshop و Premiere؛ نرم افزارهای تخصصی عمران شامل AutoCAD، ETABS، SAP و نرم افزارهای تخصصی ژئوتکنیک شامل GeoStudio، Slip4EX دارم.

 مهارت های شغلی

در حیطه راه اندازی و راهبری کسب و کار: تسلط مناسب بر ایده پردازی، تحلیل و پالایش ایده، تهیه پروپوزال کسب و کار، تهیه و تحلیل راهبرد کوتاه و بلند مدت، مشاوره کسب و کار، تحلیل مالی اولیه، مشاوره ثبت رسمی کسب و کار در ایران و کشور بریتانیا.

در حیطه عمران: تسلط کامل بر امور پیمان، تهیه اسناد مناقصه شامل فازهای طراحی، تهیه و آنالیز نقشه ها، متره و برآورد، تهیه قرارداد، آنالیز و تجزیه بها، تعدیل و قیمت جدید، صورت وضعیت و فهارس بها؛ تسلط کامل بر طراحی و اجرای راه شامل زیرسازی و روسازی در شرایط محیطی و نیازهای مختلف پروژه؛ تسلط کامل بر محوطه سازی و عملیات خاکی، تسلط نسبی بر تاسیسات مکانیکی و اجرای تاسیسات شهری و صنعتی؛ تسلط کامل بر حفاری و گمانه زنی، مطالعات ژئوتکنیک، طراحی و اجرای خاکریزهای مختلف؛ تسلط بر موارد عمومی طرح های عمرانی، تهیه گزارش های ماهانه پیشرفت فیزیکی طرح های جاری و پیشرفت طراحی پروژه های آینده، طراحی و کنترل پرمیت، دستور کار و صور جلسه کارگاهی و اداری.

 ورزش و تفریحات

تماشای فیلم و سریال های خارجی همیشه مرا با کمبود زمان مواجه کرده است. آرشیوی بسیار غنی از فیلم های مورد علاقه ام دارم. دیدار دوستان، سفرهای طبیعت گردی و پیاده روی و شنیدن موسیقی عمده برنامه های فراغت من هستند. قبلا گاهی به رانندگی آفرود، آنرود و موتورسواری نیز می پرداختم. در فصول خوش آب و هوا، دوچرخه سواری یکی از تفریحات مورد علاقه ام است. ورزش هایی مانند تنیس خاکی، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا و والیبال نیز از جمله مواردی هستند که در صورت وجود وقت بصورت کاملا آماتوری دنبال می نمایم.

هنر

مدت هاست بصورت نیمه حرفه ای عکاسی می کنم. پرتره و عکاسی خیابانی دو سبک مورد علاقه ام هستند. همچنین به دلیل فعالیت های عکاسی، به برنامه های گرافیکی مسلط شده ام. بصورت مرتب تایپوگرافی و خطوط نستعلیق و نسخ تمرین می کنم که فضا برای آموختن در این حیطه بی انتهاست. طی چند سال اخیر شروع به یادگیری هنر زیبای منبت روی چوب نموده ام و تقریبا به آن اشراف دارم. همچنین، سعی در یادگیری هرچه بیشتر سه تار و پیانو دارم که نه تلاش و نه استعدادم به قدر انتظار نیست.

 زبان های خارجی

پارسی زبان مادری من است اما از کودکی علاقه بی حد و حصری به یادگیری زبان های خارجی داشتم بطوریکه در دوران دبستان، فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد را چند دور روخوانی کرده بودم. هم اکنون نیز بصورت روزانه و بدون استفاده از کلاس های مدون، انگلیسی را مرور و براحتی این زبان را مکالمه می کنم. با زبان عربی آشنایی مناسبی دارم و کم و بیش آن را متوجه می شوم. علاقمندی خاص و ویژه ای هم به زبان روسی دارم. چندین بار برای یادگیری زبان های فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی اقدام کردم که اصلا موفقیت آمیز نبود.

ترتیب دیدگاه ها:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
salman
بازدید کننده

خیلی عالی ….
موفق باشی

wpDiscuz
Top