نقد سازنده

گاهی می بایست نظرات دیگران را هرچه که باشد شنید.

اصولا دانستن نظرات دیگران موهبتی بزرگ برای افرادیست که اندیشه می کنند. چه که شاید، با وجود فرض به یقین تبدیل شده ی عالم بر موضوعی دانستن خودمان، با دانستن عقیده و نظری بیگانه با دانسته های خویش، در نظر  و عقاید گذشته خویش مقداری تامل کنیم. اینکه بدانیم چرا نقد می کنیم و اصلا چرا وجود این نقد و مباحثه مورد نیاز است و پس از آن راهبردی مناسب را در صورت نیاز انتخاب نماییم، شدیدا در گفتگوهای این روزه ی اندیشه مداران سرزمین ما گم شده است!

خارج از این موضوع، اعمال نظر کردن به یک شیوه متداول برای گفتگو بدل شده، یعنی به هر دلیل گفتگو شروع شده و تنها قصد طرفین اثبات نظر خویش است و اینکه طرف مقابل چه می گوید یا درنظر گرفتن درصدی احتمال برای ایراداتی در نظرات خود، عموما چندان در این گفتگوها جایگاهی ندارد. برخی اوقات در مباحثه ها شاهد نقد شخصیت فرد ارائه کننده عقیده ی متفاوت، براساس گفته ها و نظرات یا حالات شخصی وی هستیم که بدترین نوع ممکن مباحثه را درپی خواهد داشت. کنکاش در احوال روزانه خود و به دنبال اشتباه و خطاهای احتمالی در نظرات و عقاید و اجراییات خود گشتن کاری پسندیده است که ظاهرا این روزها فراموش گردیده و در صورت هرگونه یادآوری از سوی دیگران نیز، سدی خودساخته از افکار خویش، مانع هرگونه نفوذ می شود.

سازنده نقد کنیم.

 [purchase_link id=”2155″ style=”button” color=”green” text=”پرداخت تست”]

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها فعال "نقد سازنده"

اطلاع از
avatar
ترتیب دیدگاه ها:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین امتیاز
mohamma
بازدید کننده

با سلام فهرست بهای ابنیه خیلی عالی بود لطفا فهرست بهای شبکه آب شهرسی را هم به صورت فایل اکسل در سایتتان بگذارید سپاسگذارم

mohamma
بازدید کننده

لطفا فهرست بهای شبکه توزیع اب راهم به صورت اکسل در سایتتان بزارید

مهتاب مردانی
بازدید کننده

بسیار عالی.منتظر مطالب به روز در سایت شما هستیم .تجربیات کاری،اخلاق حرفه ای،فیلد های مختلف رشته عمران و زمینه های کاری هریک،تحقیقات جدید در دنیا و حتی در ایران ،پروژه هایی که تا به حال در آنها فعالیت نموده اید به همراه جزییات و نحوه پیشبرد آنها و.. از مباحثی هستند که شاید برای دانشجویان و فعالان این عرصه جالب باشند هرچند موضوعاتی که شخص شما برای مخاطبان مفید می دانید مطمئنا مورد توجه آنان قرار خواهد گرفت.
با سپاس فراوان

wpDiscuz
Top