مهندسین مشاور برتر جهان سال ۲۰۱۴

همانطور که آقای مهندس محمدرضا خانیکی در یکی از مقاله های منتشره بیان نموده اند، “مهندسان مشاور نوعى اهرم علمى و فنى هستند که می توانند با تجهیز خود به دانش روز و ایجاد هسته هاى تخصصى و ارتباط نزدیک تر با سازندگان داخلى در زمینه هاى مختلف احداث و بهره بردارى، با حداکثر بهره ورى در ارائه خدمات موفق براى طرح و سرمایه گذار نقش اساسى ایفا نمایند.”

ضمن تاکید بر صحت عبارت زیبا و شیوای آقای مهندس خانیکی در تعریف مهندسین مشاور، باید اضافه نمود که شرکت های مهندسین مشاور بسته به نوع فعالیت و اهداف بلند و کوتاه مدت خود، پتانسیل درآمد زایی بالایی دارند و می توانند علاوه بر ایفای نقش در عرصه های علمی و فنی پروژه های مختلف، نقش یک بنگاه اقتصادی دانش محور را نیز بر عهده بگیرند.

در این نوشته، لیست رتبه بندی ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان را که هر ساله توسط واحد Engineering News Record وب سایت construction.com منتشر می شود، ارائه می گردد. این لیست شامل مواردی چون رتبه شرکت های مهندسین مشاور در سال ۲۰۱۳، رتبه در سال ۲۰۱۴، نام و نوع شرکت، شهر محل شرکت و ملیت و مجموع درآمد جهانی سال ۲۰۱۳ به میلیون دلار است.

بنا بر این لیست، ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان در سال ۲۰۱۳ درآمدی معادل ۷۱.۶۳ میلیارد دلار در زمینه طراحی و خدمات مهندسی در خارج از کشور خود به دست آورده اند که به میزان ۰.۲ درصد از درآمد نظیر سال ۲۰۱۲ کمتر است. همچنین، شرکت های پیش گفته در سال ۲۰۱۳ درآمدی معادل ۷۲.۳۲ میلیارد دلار در پروژه های داخل کشور خود کسب نموده اند که در مقایسه با درآمد ۷۰.۳۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۲، افزایش ۲.۸ درصدی را تجربه می نماید. درآمد کلی ۲۲۵ شرکت مهندسین مشاور برتر جهان در سال ۲۰۱۳ معادل ۱۴۳.۹۵ میلیارد دلار است که حاکی از افزایش ۱.۳ درصدی نسبت به درآمد ۱۴۲.۱۵ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۲ می باشد.

شایان ذکر است بیشترین تعداد شرکت های مشاور برتر در لیست ارائه شده مربوط به ایالات متحده امریکا با ۸۳ شرکت، چین با ۲۱ شرکت، کره جنوبی با ۱۲ شرکت و ژاپن با ۱۰ شرکت است و حضور افتخار آمیز تنها نماینده کشور ایران در این لیست یعنی شرکت کیسون با وجود اهمیت بسیار، در مقایسه با حضور ۵ نماینده از کشور ترکیه، جای تامل و تلاش بسیار برای تغییر شرایط فعلی را مطالبه می نماید.

لیست 225 شرکت مهندسین مشاور برتر جهان سال 2014
۲۷۴.۷ KiB حجم
۴۰۷ تعداد دانلود
اطلاعات بیشتر...

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
wpDiscuz
Top