اطلاعات وب سایت

وب سایت شخصی مسعود علامه در راستای ایجاد فضای مناسب و گسترش محتوای ارزشمند فارسی و با هدف گذاری بلند مدت در بهمن ۹۲ برای اولین بار شروع به کار کرد. پس از طی مدتی یک ماهه برای انجام تست های نهایی و پایدار نمودن وضعیت فنی سایت، فعالیت جدی و رسمی در اسفند ۹۲ آغاز شد. از آنجا که کلیه امور فنی شامل تغییرات، برنامه نویسی، نگارش مطالب، سئو و اداره هاست و وب سایت بر عهده شخص مسعود علامه بوده و انجام تمامی این فعالیت ها با حجم بالای کاری روزانه تداخل داشت، در ابتدا برنامه از پیش تعیین شده پیشرفت وب سایت، روند مناسبی نداشت.

با گذشت زمان و توسعه بخش های مختلف وب سایت و نگارش محتوای تخصصی و البته کاملا اختصاصی و جدید، به تدریج مخاطب و سلیقه او را یافته و شتاب پیشرفت بسیار بیشتر شد. بطوریکه طی دو ماه اول میانگین روزانه ۴۰ بازدید و در اردیبهشت ۹۳ میانگین روزانه ۲۰۰ بازدید، خرداد میانگین روزانه ۳۵۰ بازدید، تیر میانگین بازدید روزانه ۷۵۰ بازدید و در مرداد ماه میانگین روزانه ۱۵۰۰ بازدید است. بدین صورت در کمتر از ۵ ماه بیش از ۵۰ هزار بازدید از وب سایت شخصی مسعود علامه صورت گرفته است.

ناگفته پیداست که این عملکرد درخشان، برای یک وب سایت شخصی کاملا نوپا که عمده مطالب آن در زمینه مهندسی عمران، امور پیمان و مسائلی از این دست است، مرهون اعتماد بازدید کنندگان عزیز است. به طور قطع می توان بیان داشت که عمده موضوعات تخصصی نگارش شده در وب سایت شخصی مسعود علامه، در کمتر از چند روز به رتبه های نخست صفحه اول جستجوی گوگل راه می یابند چنانکه در این ۵ ماه به ترتیب ۲۳۲۵۰ مرتبه فایل دانلود و بیش از ۵۰ گیگابایت پهنای باند مصرف شده است که از حجم پهنای باند مصرفی یک وب سایت شخصی عادی با عمر ۱۰ سال هم بیشتر است و پیش بینی می شود با ادامه این روند، تا پایان سال ۱۳۹۳ تعداد بازدید، دانلود و ترافیک مصرفی به ترتیب به بیش از ۲۰۰ هزار، ۱۰۰ هزار و ۲۵۰ گیگابایت خواهد رسید.

هدف از نگارش این نوشته و نوشته های مشابه در آینده، هیجان زده بودن نگارنده از استقبال از وب سایت شخصی اش یا مقایسه خود با دیگران نیست؛ (هرچند وضعیت فعلی بسیار خوشحال کننده است) بلکه نگارنده سخت معتقد است باید دیگران را در راه تولید و انتشار محتوای ارزشمند فارسی ترغیب نموده و دارایی های علمی را با دیگران به اشتراک گذاشت.

به روز رسانی منتهی به نیمه آبان ۱۳۹۳ :

تعداد بازدید : ۲۰۰ هزار بازدید

دانلود فایل : ۸۰ هزار دفعه

پهنای باند مصرفی : ۱۵۰ گیگابایت

به روز رسانی منتهی به اول بهمن ماه ۱۳۹۳ :

تعداد بازدید : ۵۰۰ هزار بازدید

دانلود فایل : ۱۳۰ هزار دفعه

پهنای باند مصرفی : ۲۷۰ گیگابایت

به روز رسانی منتهی به ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۴ :

تعداد بازدید : بیش از یک میلیون بازدید

دانلود فایل : بیش از ۱۸۵ هزار دفعه

پهنای باند مصرفی : بیش از ۳۷۲ گیگابایت

به روز رسانی منتهی به ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۴ :

با توجه به گذشت بازدید وب سایت شخصی مسعود علامه از تعداد ۲ میلیون بازدید و متوسط حدود ۵۰۰ هزار بازدید ماهانه، این نوشته تا رسیدن به مرز بیش از ۱۰ میلیون بازدید برورسانی نخواهد شد.

این موفقیت بزرگ مدیون اعتماد و بزرگ منشی کاربران و بازدیدکنندگان گرامی به مطالب و نوشته های وب سایت شخصی مسعود علامه است.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

اطلاع از
avatar
wpDiscuz
Top